Zvláštní pozornost si zaslouží tato krizová esence, která je směsí pěti květů. Tuto esenci vytvořil Dr.Bach ke zvládnutí napjatých situací.
Její složení : Netýkavka žlázonosná – Impatiens
Snědek okoličnatý – Star of Bethlehem
Slíva třešňová – Cherry Plum
Devaterník penízkový – Rock Rose
Bílá lesní réva – Clematis

 
Krizová esence – RESCUE REMEDY pomáhá bezprostředně čelit situacím, které vyžadují zvláštní pozornost a naprostou angažovanost. Je to například náročné pracovní vytížení, porady a jednání, nebo vážná rozhodování v rodinných záležitostech, návštěva lékaře a u studentů napomáhá k lepšímu zvládnutí zkoušek apod.
Její použití je tedy zvlášť vhodné při velkém psychickém stresu, při náhlých traumatech a ztrátách.

Velmi se osvědčila také u žen při porodu. Kdy uvolňuje napětí, takže porod probíhá lépe, rychleji a často bez zbytečných komplikací.

Nesmíme zapomenout ani na naše čtyřnohé miláčky. Těm může pomoci zvlášť při prožitém šoku, nebo je zbavit zbytečného strachu například při návštěvě veterináře. Esence také pomáhá zvládnout lépe silvestrovské veselí s petardami apod. Zde můžeme nakapat zvířátkům esenci přímo do tlamičky, nebo přidat do vody na pití.

Krizová esence pomáhá všude k uklidnění citové hladiny a nastolení pozitivního vnitřního rozpoležení. Je vhodná ve chvílích, kdy potřebujeme získat klid, vyrovnanost a patřičnou sebejistotu.

Užívání:při velké krizi přímo na jazyk 4 kapky 4xdenně anebo 4 kapky 4x denně do sklenice vody a popíjet.

Pokud vás zajímají další informace ráda je zodpovím.